A Momentum blokád alá helyezte a parlamentet, miközben a fideszes képviselők zökkenőmentesen bejutottak.

A Momentum Mozgalom hétfőn újabb budapesti demonstrációt szervezett az Alaptörvény tizenötödik módosítása ellen. A rendezvény célja az volt, hogy 15 órától blokád alá vonják a parlamentet, ezzel megakadályozva a képviselők bejutását a szavazásra. A parlament több be- és kijárattal rendelkezik, de a Momentum aktivistáinak csupán egyet sikerült lezárniuk. Ennek ellenére a kormánypárti képviselők könnyedén bejutottak az Országházba, figyelmen kívül hagyva a tiltakozást.
Ahogyan korábban említettük, a Momentum újabb demonstrációt szervezett hétfőre, hogy kifejezze ellenérzését az Alaptörvény tizenötödik módosításával szemben. Az ellenzéki párt aktivistái délután 3 óra után blokád alá vonták a Parlament épületét, hogy megnehezítsék a képviselők belépését a szavazásra. A Parlamentnek több be- és kijárata van, de a Momentum tagjainak csupán egy bejáratot sikerült lezárniuk. A csoport egy része a parlamenti mélygarázs kapujánál és a látogatóközpont bejáratánál is próbálkozott, végül pedig leültek a rendőri sorfal elé, demonstrálva ezzel a tiltakozásukat.
A Kossuth térre 17 órára szervezett demonstráción várhatóan számos jelentős felszólaló lép majd a mikrofon mögé. A tervek szerint beszédet mond Bedő Dávid, a Momentum frakcióvezetője, Karácsony Gergely főpolgármester, Baranyi Krisztina, Ferencváros polgármestere, valamint Soproni Tamás, Terézváros momentumos polgármestere is.
Az ellenzéki képviselők fellépnek az Alaptörvény tizenötödik módosítása ellen, amelynek sorsa a hétfői Országgyűlési ülésen dől el.
A kiegészítést érintő legfontosabb szempontok a következők:
A Demokratikus Koalíció és a Jobbik Magyarországért Mozgalom szintén nem veszt részt a szavazáson. A DK indoklása szerint a Momentummal és a Parlament köré gyűlt emberekkel is szolidaritást vállalnak. Hozzátették, hogy a DK képviselői egyedül Varju László eskütételén lesznek jelen. A jogerősen elítélt politikust márciusban választották újra Újpest-Angyalföld országgyűlési képviselőjének. Az időközi választásra azért volt szükség, mert a képviselő tavaly decemberben lemondott a mandátumáról, az ellene felhozott garázdaság, testi sértés és választási csalási vádak miatt.