A baleset után cetlit ragasztott, de sajnos semmilyen haszna nem származott belőle.

Alighanem megbukott emberségből egy autós Németországban. Összetörte a másik autóját, de csak azért hagyott cetlit, mert látták az esetet. A rendőrség keresi.
A közlekedési kultúrában talán az egyik legfrusztrálóbb helyzet, amikor valakinek összetörik az autója, és az elkövető annyira nem törődik a dologgal, hogy még csak a saját elérhetőségét sem hajlandó megadni. Hiába állnak rendelkezésre különféle modern alkalmazások, amelyek lehetővé teszik az autósok számára, hogy egyszerűen kapcsolatba lépjenek egymással, a legtradicionálisabb és leghatékonyabb módszer továbbra is a cetli. Ez a papírdarab sok esetben életmentő lehet, hiszen a felelősségvállalás és a kommunikáció alapvetően fontos egy ilyen szituációban.
Kivéve, ha a papírdarab teljesen üres, és nem tartalmaz semmilyen hasznos információt. Ezt a kellemetlenséget egy autós tapasztalta meg a hét elején Németországban. Az észak-rajna-vesztfáliai Herdeckében egy balesetet okozó sofőr egy fekete Volkswagen mellett állt meg, és bár írt egy cetlit, az üzenet inkább gúnyos volt, mintsem segítőkész. Ahelyett, hogy bocsánatot kért volna vagy elérhetőséget hagyott volna, a cetlin a következő szavak álltak:
Kedves Autótulajdonos, Remélem, hogy jól telnek a napjai, és autód mindig hűségesen szolgálja az utazásaid során!
Kedves Érintett! Sajnálattal kell közölnöm, hogy sajnos balesetet okoztam az autójával. Egy járókelő tanúja volt az esetnek, így úgy döntöttem, hogy megosztom Önnel az elérhetőségeimet. Nagy sajnálom, ami történt, de kérem, ne aggódjon! A nap hátralévő része még mindig csodás lehet!
A levél barátságosabbá tételéhez egy mosolygó napocskát és egy csókos szmájlit is hozzáadott az aljára. Ezek a kis kedvességek önállóan aranyosak, de például a kárrendezés során a biztosítónál nem igazán használnak.
A helyi rendőrség különböző csatornákon, köztük a Facebookon is nyomoz a baleset elkövetője után, és várja azokat a szemtanúkat, akik esetleg információval rendelkeznek az eseményekről. A német jogszabályok szerint az ilyen cserbenhagyásos ügyek – a kár mértékétől függően – pénzbírsággal sújthatók, de súlyosabb esetekben akár szabadságvesztés is kiszabható, ahogyan azt az Auto Motor und Sport is megemlíti.