Eldőlt a kérdés: a Kutya Párt és a Tisza nem fognak együttműködni, az MKKP önállóan vág neki az indulásnak.

Elfogadta a Magyar Kétfarkú Kutya Párt (MKKP) taggyűlése azt a határozatot szombaton, ami szerint önállóan fognak indulni a 2026-os választáson - értesült a Magyar Hang.
A tagság korábban felkérte Kovács Gergőt és Döme Zsuzsannát, hogy vizsgálják meg a Tiszával való esetleges együttműködés lehetőségét, és ők ezt meg is tették. Azonban a végső döntés nem a koordináció mellett született. Információink szerint Kovács Gergő megkereste Magyar Pétert, de a Tisza elnöke úgy döntött, hogy nem kíván élni ezzel a lehetőséggel, és kitartanak az önálló indulás mellett, amit az MKKP is tiszteletben tart. Értesüléseink alapján a Kutya Párt tagjai is úgy vélik, hogy mindkét pártnak bőségesen lesznek szimpatizánsai. Azt is figyelembe veszik, hogy egy ilyen együttműködés akár több mandátumot is hozhat az ellenzék számára. Például, ha a Kutya Párt eléri az 5 százalékot a listás szavazatok között, az 4-5 mandátumot eredményezhet, míg ha a Tisza 42 százalék helyett 47-et szerez, az csupán három plusz mandátumot hozhat. Egy másik érdekes megközelítés is felmerült az MKKP-nál: míg a Tisza jobboldali pártként határozza meg magát, a Kutya Párt úgy véli, hogy elegendő baloldali és liberális szavazó támogatásával képesek lesznek képviselni ezeket az értékeket a parlamentben. A Magyar Hang megkereste az ügyben Nagy Dávid pártigazgatót, aki jelezte, hogy a taggyűlésük még folyamatban van, és annak befejeztével nyilatkozik a témában. Hozzátette, hogy szívesen látnák a lapunk újságíróját a taggyűlésükön, és készséggel küldenek meghívót is.
Kovács Gergely, az MKKP egyik társelnöke, Hegyvidék polgármestere decemberben beszélt arról elsőként az ATV-nek, hogy el tudna képzelni koordinációt a Tisza Párttal a 2026-os választáson, ennek megkérdezésére kapott később felhatalmazást a tagságtól.Az MKKP a 2022-es országgyűlési választáson 3,27 százalékot kapott, ami több mint 185 ezer szavazatot jelentett. Tavaly az EP-választáson pedig 3,59 százalékot értek el (közel 164 ezer szavazat), így egyetlen politikusuk sem jutott ki az Európai Parlamentbe, de az önkormányzati választásokon több település testületébe is sikerült képviselőket delegálniuk, például Kovács is ekkor lett a XII. kerület polgármestere.
A Tisza Párt korábban többször is hangsúlyozta, hogy nem terveznek együttműködést más politikai formációkkal. Tarr Zoltán, a párt Európai Parlamentben tevékenykedő képviselője februárban a Magyar Hangnak adott interjújában kifejtette, hogy a koordináció kérdésére, különösen a Kutya Párttal kapcsolatban, határozottan elutasító választ adott: "Nem, mind a 106 tiszás egyéni képviselő ott lesz a választólapon."
A Kutya Párt nemrégiben, pénteken közzétette a néhány héttel ezelőtt megrendezett Békemenetének pénzügyi elszámolását. Erről a témáról itt található bővebb információ.