Kaló Miklós ezredes hangsúlyozta, hogy a területvédelmi tartalékosok gyakran a hétvégéken szerzik meg a szükséges katonai ismereteket és készségeket. - PestiSrácok
Kaló Miklós ezredes kifejtette, hogy a területvédelmi tartalékosok gyakran a hétvégéket használják fel arra, hogy elsajátítsák a katonai feladatokat. PestiSrácok.hu, 2025. február 9.
Az önkéntes területvédelmi tartalékos katonák gyakran a hétvége folyamán sajátítják el a katonai alapképzést, mivel hétköznapjaikban civil foglalkozásuknak élnek. Van, aki pékként, más asztalosként, vagy éppen riporterként tevékenykedik – mondta vitéz Reviczky László, a Magyar Honvédség 1. Területvédelmi Ezredének parancsnoka vasárnap Csobánkán, Pest vármegyében.
Gőzerővel zajlik hétvégén is a területvédelmi tartalékos katonák kiképzése Csobánkán, a honvédségi gyakorló téren.
Kaló Miklós ezredes az önkéntes területvédelmi tartalékos katonák képzésének keretében elmondta, hogy jelenleg egy kétnapos moduláris kiképzés folyik a csobánkai harcászati gyakorlótéren, ahol 128 tartalékos katona vesz részt. Az ezredes kiemelte, hogy a program során harcászati támadó technikákat is gyakorolnak a résztvevők.
A jelenlegi tanfolyamon részt vevő tartalékosok még az év végén kötötték meg szerződésüket. Az ezredes elmondása szerint a hétvégéken zajló kétnapos kiképzések során egy év alatt fogják teljesíteni az alapkiképzést.
Kaló Miklós szerint szombaton elméleti képzéseket tartottak, amelyeket másnap gyakorlatba ültettek.
Az ezredes emlékeztetett arra, hogy tavaly a "Szeretem, megvédem!" szlogen alatt indított kampány során majdnem négyezer tartalékos ember csatlakozott.
Képzés az önkéntes területvédelmi tartalékos katonák számára 2025. február 9-én, Csobánkán, Pest vármegyében. (MTI/Kocsis Zoltán)
Hozzátette, olyan sokan voltak a kiképzésre váró tartalékosok, hogy közülük, akik ráértek, vagy a nyári szabadságukat töltötték, azoknak egy öthetes modulkiképzést szervezett az MH. Nagy örömünkre szolgál, hogy ennyien vállalják a szolgálatot - fűzte hozzá az ezred parancsnoka.
Molnár Attila főtörzsőrmester, a MH 1. Területvédelmi Ezred és a Tv2 Kiképzés című műsorának egyik elismert kiképzője megosztotta gondolatait a hétvégi modulos képzés résztvevőivel való munkájáról. Elmondása szerint különösen értékeli a hétvégén edződő katonák elkötelezettségét és motivációját. Mivel ezek a kiképzések nem a legintenzívebb periódust képviselik, a résztvevők még nagyobb kihívások elé állítják magukat. A főtörzsőrmester hozzátette, hogy számukra kulcsfontosságú a képzési struktúra alapos kidolgozása, hiszen ezáltal tudják maximálisan kihasználni a rendelkezésre álló időt és erőforrásokat.
Robbantási gyakorlat az önkéntes területvédelmi tartalékos katonák kiképzésén a Pest vármegyei Csobánkán 2025. február 9-én. (MTI/Kocsis Zoltán)
Drelyó Ágnes, a kiképzés alatt álló honvéd, aki egyben pszichológusként is dolgozik, kifejtette, hogy szakmai tapasztalatai alapján a szocializáció és a személyiség fejlődése szoros összefüggésben áll a közösségi élettel. Szerinte az egyéni felelősségvállalás mellett rendkívül fontos, hogy az emberek a közösség más tagjai iránt is felelősséget érezzenek. Ágnes hangsúlyozta, hogy a honvédségi környezet kiváló lehetőséget nyújt e fontos értékek erősítésére.
Kiemelt kép: Kaló Miklós ezredes (MTI/Kocsis Zoltán)
Persze! Íme egy egyedi Facebook hozzászólás minta: 🌟 "Hé, kedves barátaim! 🌈 Ma egy különleges nap van, és szeretném megosztani veletek egy kis inspirációt! ✨ Mindannyian átélünk nehéz pillanatokat, de ne feledjétek, hogy a nap végén mindig ott ragyog a napfény! ☀️ Milyen csodálatos dolgok történtek veletek mostanában? Oszd meg velem! 💬💖" Ha van konkrét téma vagy esemény, amire szeretnéd, hogy reagáljak, csak szólj!
A területvédelem és a kapcsolódó témák képzése során a parancsnokok kulcsszerepet játszanak a tartalékosok felkészítésében. A modern kihívásokra való felkészülés érdekében a parancsnokoknak nemcsak a katonai taktikai ismereteket kell elsajátítaniuk, hanem a csapatmunka és a vezetői készségek terén is folyamatosan fejlődniük kell. A tartalékosok képzése során fontos, hogy a résztvevők megértsék a területvédelem fogalmát, valamint a helyi közösségek védelmében betöltött szerepüket. Az ilyen képzések során a gyakorlati tapasztalatok és a szimulációs gyakorlatok segítik a résztvevőket abban, hogy magabiztosan reagáljanak a váratlan helyzetekre, ezzel is hozzájárulva a közbiztonság és a lakosság védelmének erősítéséhez.