Felfedeztük a biohackerek titkos fegyvereit, és olyan meglepetésekkel találkoztunk, amikre egyáltalán nem számítottunk!


A sport fontos része sokak életének, és vannak azok is, akik a kényelmet szeretik, mégsem szeretnének lemondani az egészségükről sem.

Az utóbbi napokat a festői szépségű Normafa Hotelben töltöttük Budapesten, ahol nem csupán a nyugalomra találtunk, hanem igazi testi és lelki felfrissülésben is részesültünk. A program keretében a Samsung legújabb okoseszközeivel merülhettünk el az egészségtudatos életmód izgalmas világában, és felfedezhettük annak tudatos követésének fortélyait. A technológia és a jól-lét harmóniája egy igazán különleges élménnyel ajándékozott meg minket.

Az esemény keretében számos izgalmas programon vehetünk részt, ahol mélyebb betekintést nyertünk az egészségtudatos életmód alapjaiba. A Samsung Galaxy Watch 7 okosóra, a Samsung Galaxy S széria mobiltelefonjai, valamint a legújabb Samsung Galaxy Ring okosgyűrű mind-mind hozzájárultak ahhoz, hogy a résztvevők hatékonyabban közelíthessenek a tudatos életvitelhez.

A sport fontos része sokak életének, és vannak azok is, akik a kényelmet szeretik, mégsem szeretnének lemondani az egészségükről sem. Nem is kell, a hosszú séták, könnyed kocogás vagy átmozgató jógaórák, mind-mind olyan kikapcsolódási formák lehetnek, ahol testileg és lelkileg is feltöltődhetünk, a fókusz, a légzés és a pulzus figyelésében pedig óriási segítséget jelentenek az okoseszközök. A Samsung Galaxy Ring okosgyűrű olyan apró eszköz, ami amellett, hogy kényelmes viselet, divatosan illeszkedik a ruhatárunkhoz, és nem mellesleg folyamatos megfigyelés alatt tartja pulzust és alvás minőségét.

Az esemény keretében bemutatták a legújabb kutatási eredményeket, amelyek rávilágítanak, hogy a magyar lakosság 29 százaléka legalább heti három alkalommal 30 percet mozog. Ugyanakkor aggasztó, hogy minden negyedik ember beismeri: egyáltalán nem végez rendszeres testmozgást. A fizikai aktivitás elé leginkább az időhiány (38 százalék), az energia- és motivációhiány (30 százalék), valamint a fizikai állapot és sérülések (21 százalék) állnak. A mozgásra való motiváció legfőbb forrása a egészség megőrzése, amelyet a válaszadók 34 százaléka említett. Érdekes, hogy a nők (22 százalék) hajlamosabbak sportolni a súlykontroll érdekében, míg a férfiaknál ez az arány 18 százalék.

"Fontos, hogy elfogadjuk: nincsenek csodálatos megoldások. A fokozatosság és a mértékletesség kulcsszerepet játszanak a testmozgásban is. Gyakran abba a hibába esünk, hogy mindent egyszerre akarunk megváltoztatni az életmódunkban: túlzásba visszük az edzéseket, miközben drasztikusan csökkentjük a táplálékbevitelt, ami végül csalódáshoz vezethet. Én az apró, de személyre szabott változtatásokban hiszek. Már az is jelentős lépés, ha egy megállóval korábban szállunk le a buszról, hogy gyalog menjünk a munkahelyünkre; ezzel is rengeteget hozzájárulunk az egészségünkhöz" – emeli ki Nagy-Kovács Ramóna, fitneszedző és életmód-influenszer.

A legfrissebb kutatások szerint a magyarok körében közel minden második ember valamilyen okoseszközt használ a fizikai aktivitásának nyomon követésére. Az edzés vagy egy hosszabb séta után rögzített adatok, mint például a pulzusszám, az elégetett kalóriák vagy a megtett lépések, jelentős motiváló tényezők lehetnek a felhasználók számára. Ezek az eszközök nemcsak az adatok figyelemmel kísérésére alkalmasak, hanem a begyűjtött információk elemzésével és összegzésével egyedi, személyre szabott egészségügyi tanácsokat is nyújtanak. Ezeket a tippeket a felhasználók könnyedén integrálhatják mindennapi életükbe, ezzel támogatva egészségesebb életmódjukat.

Csupán minden harmadik magyar elégedett az alvásminőségével, és érzi magát kipihentnek felkeléskor. Az éjszakai felébredés és a horkolás minden negyedik megkérdezett életét nehezíti rendszeresen. A viselgető eszközök segítségével részletes képet kaptunk alvásminőségünkről és regenerációnkról, ráadásul alvási mintázataikat monitorozva kiderült az is, milyen tényezők rontják az alvásunk minőségét. Az alkalmazás egy heti alvásmintázatot követve a nyolc alvásszimbólum egyikéhez rendeli a felhasználót, majd egy három-öthetes tréning során elemzéseket, meditációs tippeket és útmutatást is ad a jobb alvásminőség elérése érdekében.

A kutatás rávilágít arra, hogy a menstruáló nők többsége magabiztosan érzi magát a menstruációval és a hormonális folyamatokkal kapcsolatban, ugyanakkor a ciklus különböző szakaszait sokan nem ismerik olyan részletességgel, mint szeretnék. A menstruációs előrejelzés, a cikluskövetés és a tünetnaplózás funkciók kifejezetten népszerűek a 16-49 éves korosztályú nők körében, akik az okoseszközök segítségével szeretnék jobban megérteni ciklusukat. Az okosgyűrű, amely képes mérni az éjszakai bőrhőmérsékletet, új lehetőségeket kínál a menstruációs ciklus pontosabb nyomon követésére és mélyebb megértésére.

Related posts