Magyar Péterék bezárták a Discord-szerverüket, ami bizalmi válságot idézett elő a tiszai aktivisták körében.

"Fájó szívvel, de felelősséggel - úgy döntöttünk, hogy bezárjuk a Discord-szervert" - írta közleményében a Tisza Párt. Hozzátették, hogy az utóbbi időben megtapasztalták, hogy "egy közösségi felület nemcsak építésre, de rombolásra is használható".
A döntés a Tisza Párt internetes aktivistáinak adatszivárgási botrányához kapcsolódik. A napokban nyilvánosság elé került egy olyan tiszásokat értékelő táblázat, amelyben a személyes adatok mellett durva minősítések is szerepel. A támogatókról készült dokumentumban többek között olyan megjegyzések szerepelnek hogy: "alkesz, piás, rokinyugis" valamint "pszichés gondjai vannak."
Bár Magyar Péter nem tagadta a dokumentum hitelességét, a Hír TV-nek úgy nyilatkozott, hogy orosz módszerekkel törték fel a szervereiket. A tiszás aktivisták azonban úgy látják, egyszerűen csak bocsánatot kellett volna kérnie az ügy miatt.
Egyikük a következőképpen fogalmazott: "A helyzet az, hogy nem képesek pártot létrehozni, és ezt jól mutatja, hogy egy teljes lista szivárgott ki. Néhányan az én területemen úgy próbálnak digitális aktivisták lenni, hogy mindezt titokban végzik, most pedig minden adatuk elérhető az interneten, és válogatott jelzőkkel illetik őket. Ráadásul a lealkoholistázott és szellemi fogyatékosnak bélyegzett aktivistákról még nem is esett szó."
Szalai Szilárd, a Századvég közéleti tudásközpont elemzője és újságíró, hangsúlyozza, hogy az adatszivárgás önmagában is aggasztó jelenség, de a dokumentum tartalmában szereplő minősítések még súlyosabb erkölcsi és politikai dilemmákat vetnek fel. Véleménye szerint Magyar Péterék nem tudták bizonyítani, hogy hekkertámadás történt volna, és a pártelnöknek felelősségteljesen kellene tájékoztatnia a nyilvánosságot az ügy részleteiről.
Az Index értesülései szerint a helyzet nem egy külső támadás következménye, hanem egy olyan aktivista, aki belépési jogosultsággal bírt, szivárogtatta ki az érzékeny információkat. A botrány éppen abban a pillanatban robbant ki, amikor a párt új online közösségépítő csapatot igyekezett létrehozni, amelynek célja a Fidesz Harcosok Klubjának ellensúlyozása lett volna.
Az újonnan belépőket arra kérték, hozzanak létre álprofilokat, ehhez orosz oldalakról letöltött képeket is ajánlottak, hogy elkerüljék a lebukást. Egy képernyőfotó szintén bizonyítja, hogy a Tisza vezetése központilag szervezte és irányította az akciókat, ellentétben azzal, amit korábban kommunikáltak.
Az adatszivárgási botrány miatt komoly feszültség alakult ki a párt online közösségeiben. Többen elhagyták a korábban létrehozott Visszhang nevű csoportot is, annak ellenére, hogy az adminok "orosz lejárató akcióról" beszéltek és a platform biztonságát hangsúlyozták.
A Discord-szerver bezárásával egy új fejezet zárult le a Tisza online életében. Felmerül a kérdés: vajon a kialakult bizalmi válság közepette a Tisza Párt képes lesz-e újjáépíteni online aktivistahálózatát, és visszanyerni a közösség bizalmát?
Magyar Péterék eddig is jelentős mértékben támaszkodtak az internetes közösségre, mivel a hagyományos szervezetépítésük továbbra is lemaradásban van. A Tisza országos jelenléte és beágyazottsága ugyanis még mindig nem éri el a pártvezetés által kitűzött célokat.