Elkészült a történelem első közvetlen felvétele egy másik csillagrendszerben található bolygóról!

Az űrkutatás iránt érdeklődők számára felejthetetlen hír érkezett: a James Webb űrteleszkóp valóra váltotta a lehetetlent, és közvetlen képet készített egy Naprendszeren kívüli bolygóról. Ez a felfedezés rendkívüli, hiszen eddig az exobolygók fénye olyan gyenge volt, hogy a tudósok általában az árnyékok figyelésére támaszkodtak, amikor a csillagok körüli mozgásokat tanulmányozták. Most azonban a Webb csapata áttörte ezt a korlátot, és innovatív képalkotó technikájukkal sikerült elkapniuk a TWA 7 b néven ismert bolygót. Ez a felfedezés új távlatokat nyithat az exobolygók kutatásában, és új fényben tüntetheti fel a kozmikus világunkat.
A kérdéses égitest nagyjából akkora mint a Szaturnusz, és úgy 100 fényévnyi távolságra van a Földtől. A TWA 7 b egyébként jóval messzebb van a csillagától, mint amennyire mi vagyunk a naptól. A pályája sokkal szélesebb, és több száz évig tart neki megfordulnia körülötte. Ami a rendszert illeti, azt nagyjából 6 millió évesre datálják a kutatók, ami azt jelenti, hogy a fejlődési folyamatának elején tart. A mi napunk "középkorúnak" számít a maga 4,6 milliárd évével.
A Guardian tudósítása szerint a TWA 7 b mérete mindössze tizede az eddig felfedezett exobolygóknak. Az ilyen apró égitestek észlelése általában lehetetlen egy teleszkóp segítségével, mivel a csillag fénye elhomályosítja a célpontot. Dr. Anne-Marie Lagrange, a felfedezést végző csapat vezetője, azonban megtalálta a megoldást: kollégáival együtt kifejlesztettek egy különleges teleszkóp-modult, amely a napfogyatkozás jelenségét modellezi. Ezzel sikerült csökkenteni a környező fényforrások hatását, így a bolygó végre láthatóvá vált.
Lagrange a teljesség jegyében megjegyezte, hogy van egy aprócska valószínűsége a tévedésnek, és lehetséges, hogy a felvételeken egy háttérgalaxis is feltűnhet. Ennek ellenére minden jel arra mutat, hogy egy eddig ismeretlen bolygóra bukkantunk.