Trump sem képes eltüntetni az árérzékeny magyar vásárlók köréből a Temut és a Sheint.

A kis értékű csomagok vámmentességének amerikai megszüntetése következtében Európában is várhatóan megjelenik a kedvező árú kínai termékek áradata, amely komoly kihívások elé állítja a helyi e-kereskedelmi vállalkozásokat.
Május 2-án életbe lépett az Egyesült Államokban egy új rendelet, amely megszünteti a Kínából érkező, 800 dollárnál alacsonyabb értékű csomagok vámmentességét. Ez a de minimis szabályozás eddig lehetővé tette, hogy a kisebb értékű küldemények, minimális adminisztrációval, vámmentesen érkezzenek az országba, hasonlóan az Európai Unióhoz, ahol a 150 euró alatti csomagok mentesülnek a vám alól. Donald Trump elnöki intézkedése alapján a kínai és hongkongi kereskedőktől származó, eddig vámmentes csomagok esetében postai kézbesítés során 120%-os (vagy 100 dolláros) vámot kell fizetni, míg futárcégek szállítása esetén a vám mértéke akár 145% is lehet.
A közel egy évszázados múltra visszatekintő szabályozás, amely az 1930-as években alakult ki, eredetileg az Egyesült Államokba visszatérő amerikai állampolgárok számára nyújtott könnyítést, mivel számukra nem kellett bejelenteniük a vámellenőrzés során hozott szuveníreiket. Azóta a 800 dolláros értékhatár 2016 óta volt érvényben, azonban az utóbbi időszakban két kínai vállalat, a megfizethető divatot kínáló Shein és az olcsó elektronikai termékeket népszerűsítő Temu, robbanásszerűen hódította meg az amerikai piacot.