Vizsgálat indult a Tesla, a BYD, a Volkswagen és a Stellantis ellen, mivel a fogyasztók megtévesztésével gyanúsítják őket.


A kutatás fókuszában az elektromos járművek hatótávolsága, az akkumulátorok kapacitásának csökkenése, valamint a standard akkumulátor-garanciák korlátai állnak. Ezek a tényezők komoly aggályokat vetnek fel, mivel potenciálisan sérthetik a fogyasztóvédelmi jogszabályokat.

Az olasz jogszabályok szerint, ha a fogyasztói jogokat megsértik, a vállalatok akár 5000 eurós, de akár 10 millió eurós bírságra is számíthatnak.

A Stellantis közleményben jelezte, hogy teljes mértékben együttműködik a hatósággal, és már megadta a szükséges válaszokat és dokumentációkat. A vállalat meggyőződése, hogy megfelelő és pontos információkat szolgáltatott, és hangsúlyozta, hogy ügyfelei igényeit és elégedettségét helyezi tevékenységei középpontjába.

A versenyhivatal megállapítása szerint az autógyártók honlapjain található információk az elektromos járművek hatótávolságáról gyakran általánosak és néha ellentmondásosak, anélkül, hogy világosan kifejtenék, mely tényezők játszanak szerepet a hirdetett maximális távolság elérésében, és ezek milyen mértékben befolyásolják azt.

Az elektromos járművek hatótávolsága jelentős mértékben változhat a külső tényezők hatására, mint például a hideg időjárás vagy a légkondicionáló használata, valamint az útvonal sajátosságai is befolyásolják azt.

A hatóság azt is kifogásolta, hogy a weboldalak nem nyújtanak egyértelmű és teljes körű tájékoztatást az akkumulátor kapacitásának normál használatból eredő romlásáról, valamint a garancia feltételeiről és korlátairól.

A versenyhivatal tájékoztatása alapján csütörtökön az olasz pénzügyőrség bevonásával helyszíni ellenőrzéseket végeztek négy autógyártó olaszországi központjában.

Related posts