ZAOL - Az Év Embere: Ismerjük meg a jelölteket! Az év legjobb pillanataihoz elengedhetetlen, hogy megismerjük azokat a kiemelkedő személyiségeket, akik példamutató munkájukkal és elkötelezettségükkel hozzájárultak közösségünk fejlődéséhez. Idén is izgalm


Most bemutatunk két jelöltet, akire lehet voksolni Az év embere választáson

Az év embere szavazás keretében Boncz Dániel, a Zalaegerszegi Kölcsey Ferenc Gimnázium biológia tanára és laborvezetője is jelölt lett. Dániel 2010-ben szerzett diplomát az Eötvös Loránd Tudományegyetem Természettudományi Karán, ahol molekuláris biológusként és immunológusként képezte magát. Szakdolgozatának elkészítése során a Magyar Tudományos Akadémia Kísérleti Orvostudományi Kutatóintézetének Gyógyszerkutatási Osztályán, valamint a Semmelweis Egyetem Genetikai, Sejt- és Immunbiológiai Intézetében folytatott kutatási tevékenységet, amely során értékes tapasztalatokat szerzett.

Az év embere: Egy tanár, aki új ösvényeket tapos Ebben az évben egy kiemelkedő pedagógus lépett a reflektorfénybe, aki nemcsak a tanteremben, hanem azon kívül is új utakat keres és jár be. Az általa képviselt innovatív megközelítések nem csupán a diákok tudására és képességeire hatnak, hanem a tanulás élményét is gyökeresen megváltoztatják. Ez a tanár nem riad vissza a kihívásoktól; bátran alkalmazza a modern technológiát, kreatív módszereket és interaktív tanulási formákat, hogy a diákok érdeklődését felkeltse. Hisz abban, hogy a tudás nem csupán a tankönyvek lapjain található, hanem a valós életben, tapasztalatokon keresztül is megszerezhető. Mint mentor, inspiráló példaként szolgál a fiatalok számára, ösztönözve őket arra, hogy merjenek kérdezni, gondolkodni és kreatívan kifejezni magukat. Az ő útja nem csupán a tanításról szól, hanem arról is, hogy hogyan lehet a jövő generációját felkészíteni a világgal való találkozásra, a kihívásokra és a lehetőségekre. Ez a tanár nemcsak tudást ad át; egy új, izgalmas jövőt formál, ahol a tanulás egy felfedezőúttá válik. Az év embere cím nem csupán elismerés, hanem egy inspiráló üzenet is mindazok számára, akik hisznek abban, hogy a tanítás ereje képes megváltoztatni a világot.

A bemutatkozás során kiderül, hogy a 2013-ben az ELTE Pedagógiai-Pszichológiai Karán biológia szakos tanári diplomát szerzett szakember kiemelkedő pályafutással büszkélkedhet. A következő négy évben az ország egyik legismertebb gimnáziumában, az ELTE Radnóti Miklós Gyakorló Gimnáziumban tanította a biológia tudományát. 2017 óta a Zalaegerszegi Kölcsey Ferenc Gimnázium falai között dolgozik, ahol nemcsak biológiai ismereteket ad át, hanem a természettudományos munkaközösség vezetőjeként és laborvezetőként is aktívan részt vesz az oktatás fejlesztésében. Innovatív megközelítésekkel fűszerezi a tanulást: a négynapos Evolúció Tábor keretében saját fejlesztésű feladatain keresztül segíti a diákokat az élővilág fejlődésének megértésében, mindezt kreatív LEGO törzsfák építésével kombinálva. Emellett a Géntechnológia Napon a legfrissebb molekuláris biológiai módszerekről tart előadásokat, hogy a diákok naprakészen követhessék a tudományos fejlődést. Az Ökológiai Témahét keretében pedig a környezettudatosságra való érzékenyítést tűzte ki célul, amely a Fenntarthatósági Témahét kiegészítéseként működik. A szakmai kapcsolatok kiépítése, az emelt szintű érettségi felkészítés és a tehetséggondozás különösen fontos számára, és jelenleg egy izgalmas projektet, az Űrkutatás és Mars terraformálása című kezdeményezést szervez a gimnáziumban. Munkájának köszönhetően a Kölcsey Ferenc Gimnázium 2025 szeptemberétől várhatóan a Nemzeti Tudósképző Akadémia Területi Képzési Központjává válik, így tovább erősítve a tudományos nevelés iránti elkötelezettségét.

Kiváló borász

Dr. Bussay Dorottya, a csörnyeföldi háziorvos és borász, édesapja, a már elhunyt dr. Bussay László örökségét tiszteletben tartva, de saját egyéni stílusával megfűszerezve folytatja a családi hagyományt. Férjével együtt már nyolc éve azon dolgoznak, hogy a zalai dombok és dűlők gazdag szőlőterméséből kiváló borokat alkossanak, melyek nemcsak a helyi kultúra részei, hanem a minőség és a szenvedély szimbólumai is.

Tevékenységüknek köszönhetően a Mura mentéről származó italok mára világszinten ismertek. Dr. Bussay Dorottya nagyszerű munkáját jelzi, hogy az ország egyik legrangosabb szakmai megmérettetésén, zalai borászként egyedülálló módon megszakítás nélkül három alkalommal kapott jelölést a Borászok Borásza címre, s várhatóan idén is ott lesz az elismerés várományosai között. Neki köszönhető az is, hogy az ősi magyar csókaszőlőből készült bor nemcsak hazánkban vélt egyre trendibbé, de Amerikában is a világ 30 legizgalmasabb vörös bora közé választották. A zalai borász mindemellett két gyermek boldog édesanyja, továbbá a muraszemenyei körzet háziorvosaként immár több mint tíz esztendeje mintegy 1100 személyt lát el.

Related posts